;
آیا به دلیل ازدواج مجدد همسرم میتوانم درخوسات طلاق بدهم؟

با سلام ۴ سال پیش به علت ضرب و شتم منزل خود را ترک کرده ام به دلیل اشتباه وکیل خود محکوم به نشوز گردیده و همسرم ازدواج مجدد انجام داده اند که یک فرزند پسر نیز حاصل ازدواجشان می باشد ۸۰۰سکه بهار آزادی مهریه اینجانب می باشد که به اجرا گذاشته ام سئوال بنده این است همسرم راضی به جدایی نیست ومن کل این سالها بلاتکلیف مانده ام تا چه زمانی این وضعیت ممکن است ادامه پیدا کند؟ و من چه کار باید انجام دهم؟ و آیا با شرایط موجود میتوانم بخشی از مهریه ام را بدست آورم ؟ لازم به ذکر است که قاضی یک هفته پیش مرا جهت آزمایش بتا به پزشکی قانونی معرفی نمودند و نتیجه منفی آن نیز در پرونده ام موجود می باشد.

22 اردیبهشت 1399 67

با سلام احتراما به استحضار می رساند چنانچه زوج بدون اخذ اجازه از دادگاه اقدام به ازدواج مجدد نموده شما می توانید با اثبات این امر با توجه به ذیل بند ب شرایط ضمن عقد در ردیف ۱۲ وماده ۱۱۱۹ قانون مدنی سند ازدواج دادخواست طلاق تقدیم دادگاه صالحه نمائید ودر صورتی که ازدواج مجدد به واسطه نشوز شما وبا اجازه دادگاه صورت پذیرفته طبق ماده۲۷۰ قانون آیین دادرسی دادگاه‌های عمومی و انقلاب در امور کیفری در موارد مشابه برای شعب دیوان‌عالی کشور و کلیه دادگاه‌ها لازم‌الاتباع است لذا به واسطه ازدواح مجدد زوج تقاضای طلاق منتفی است اما شما می توانید با اثبات سایر شروط ضمن عقد مندرج در سند نکاحیه یا عسر وحرج (ماده ۱۱۳۰ قانون مدنی )خود تقاضای طلاق نمائید و در جلسه دادرسی عنوان نمائید در پرونده دیگر مطالبه مهریه نموده اید. اما در صورت عدم تحقق موارد فوق الذکر در صورت قطعیت مهریه تقاضای صدور اجرائیه نمائید ودر صورت عدم پرداخت مهریه وعدم شناسایی اموال تقاضای جلب وی به استناد ماده ۲ قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی نموده انشاء الله که زوج حاضر گردند به صورت توافقی شما را طلاق دهند.

شما میتوانید مهریه خود را به صورت آنلاین محاسبه کنید

دریافت خدمات حقوقی به صورت شبانه روزی