پرسش کاربر

بعد از فوت پدرم از همسرم جدا شدم آیا مستمری پدرم به من تعلق میگیرد؟

با سلام و خسته نباشید پدر بنده سرهنگ بازنشسته ی نیروی هوایی بودند و الان حدود چهار سال است که به رحمت خدا رفته اند بنده به تازگی یعنی حدود یکماه است که طلاق گرفته ام سوالم از شما بزرگوار اینست که با وجود گذشت چهار سال از فوت پدرم آیا حقوق ایشان بمن تعلق میگیرد؟ ضمنا بنده هیچ منبع درآمدی ندارم و اگر گواهی انحصار وراثت موجود نباشد بنده باید برای تهیه ی آن بکجا مراجعه کنم با تشکر از راهنمایی شما بزرگوار

احمد جمشیدوند

احمد جمشیدوند

وکیل پایه یک دادگستری

مشاهده پروفایل 4.3

آخرین بازدید : 2 روز پیش

زمان انتظار: 30 دقیقه

پاسخ

۲۱ اسفند ۱۳۹۸

: برای تهیه گواهی انحصار وراثت به شورای حل اختلاف آخرین محل اقامت پدرتان مراجعه کنید ، مطابق ماده 48 قانون حمایت از خانواده فرزنـدان دختر در صـورت نداشتن شغل يا شوهر و فرزندان ذكور تا سن بيست سالگي و بعد از آن منحصراً درصورتي كه معلول از كار افتاده نيازمند باشند يا اشتغال به تحصيلات دانشگاهي داشته باشند حسب مورد از كمك هزينه اولاد، بيمه و مستمري بازماندگان يا حقوق وظيفه والدين خود برخوردار مي‌ گردند.

پرسش های مرتبط

برقراری مستمری خانواده درجه یک

پاسخ عليرضا وليدي

|

۲۰ خرداد ۱۴۰۳

سلام پدر بنده بازنشسته نیروی مسلح بودند و فوت شدند ورثه اصلی سه نفر هستیم من : پسر ...

شرایط دریافت مستمری توسط پسر

پاسخ مریم محمدی

|

۹ خرداد ۱۴۰۳

سلام خسته نباشید بنده فرزند پسر خانواده ای هستم که پدرم که چندین سال بیمه بوده و سرکا...

بازنشستگی با 15 سال سابقه کار

پاسخ شاهین محبی

|

۸ خرداد ۱۴۰۳

سلام و شب بخیر سوال در خصوص خروج از کار من یه پرستارم با سابقه 14سال و 7 ماه خواستم ...

مشاهده بیشتر

دیدگاه کاربران

مسلط به موضوعات قانونی


کاربر سایت

گفتگوی تلفنی

راهنماییشون خوب بود،فقط این سیستم تنها ضعفی که میتونم بگم داره ،مدت زمان انتظار واسه برقراری تماس هست .


کاربر سایت

گفتگوی تلفنی

همه دیدگاه ها
undefined