;
پرده بکارت

سلام من مدتی با دختری در ارتباط بودم و متاسفانه بکارت ایشان توسط من از بین رفت و این موضوع توسط پزشک قانونی هم تایید شده سوالی که از شما دارم این است:1.ایا من مجبور به ازدواج با ایشان هستم؟ 2.ایا باید خسارتی را بپردازم؟

31 اردیبهشت 1399 38

با عرض سلام
در مورد سوال اول خدمتتون عارضم که شما هیچ اجباری در ازدواج با ایشان ندارید. اما در مورد سوال دوم، مطابق ماده ۶۵۸ قانون مجازات اسلامی اگر ازاله بکارت با رضایت ایشان بوده باشد نباید خسارتی پرداخت کنید، اما اگر بدون رضایت ایشان انجام گردیده باشد، موظف به پرداخت مهریه متعارف دختری همانند ایشان هستید.

شما میتوانید مهریه خود را به صورت آنلاین محاسبه کنید

دریافت خدمات حقوقی به صورت شبانه روزی