استفاده از بیمه بیکاری

سلام وقتتون بخیر ببخشید بنده شاغل بودم اما چون باردار هستم مرخصی گرفتم خواستم بدونم که ایا میتوانم از بیمه استفاده کنم؟

01 خرداد 1399 20
عرض سلام خدمت شما
بیمه شده زن در صورتی که در طول مدت شش ماه قبل از وضع حمل حق بیمه نود
روز کار را پرداخته باشد می‌تواند به شرط عدم اشتغال‌به کار از کمک حاملگی استفاده
نماید.
‌کمک حاملگی معادل دو سوم آخرین مزد یا حقوق روزانه بیمه شده است که طبق بند 3
ماده 55 قانون کار محاسبه و حداکثر برای مدت 12 هفته جمعاً قبل از‌وضع حمل پرداخت خواهد شد.

دریافت خدمات حقوقی به صورت شبانه روزی