;
ازدواج مجدد

حکم ازدواج مجدد زنی که همسر اوغایب مفقودالاثراست چیست؟

10 خرداد 1399 147

با عرض سلام احترام خدمت شما
طبق قانون مدنی و مواد ۱۰۲۳ و ۱۰۲۹ و ۱۰۳۰ هر گاه شخصی ۴ سال تمام غایب مفقود الاثر باشد، زن می تواند تقاضای طلاق کند. و باید تشریفات ماده ۱۰۲۳ رعایت شود.
اگر شخص غایب پس از وقوع طلاق و قبل از انقضای مدت عده مراجعت نماید نسبت به طلاق حق رجوع دارد ولی بعد از انقضای مدت عده وفات حق رجوع ندارد.

شما میتوانید مهریه خود را به صورت آنلاین محاسبه کنید

دریافت خدمات حقوقی به صورت شبانه روزی