;
ارث جنین

سلام جایی شنیدم که جنین هم مشمول ارث می شود ایا این درست است؟

13 خرداد 1399 17

عرض سلام خدمت شما کاربر محترم
در مورد ارث جنین نیز نکاتی وجود دارد. اگر جنین، زنده متولد شود و تقریبا بلافاصله پس از تولد بمیرد، ارثمی‌برد و اگر تا زمانی که هنوز به دنیا نیامده، (یکی از خویشاوندان) موروثی بمیرد، زمانی که ماترک را تقسیم می‌کنند، سهم یک پسر را برای او کنار می‌گذارند.
طبق ماده 1159 قانون مدنی، هر طفلي که بعد از انحلال نکاح متولد شود، ملحق به شوهر است؛ مشروط بر اين که مادر هنوز شوهر نکرده و از تاريخ انحلال نکاح تا روز ولادت طفل بيش از 10 ماه نگذشته باشد؛ مگر آن که ثابت شود از تاريخ نزديکي تا زمان ولادت کمتر از 6 ماه يا بيش از 10  ماه گذشته باشد.   فوت اشخاصی که بین آنها توارث است
همچنین بر اساس ماده 874 قانون مدنی، اگر اشخاصی  که بین آنها توارث باشد، بمیرند و تاریخ فوت یکی از آنها معلوم و دیگری از حیث تقدم و تاخر مجهول باشد، فقط آن که تاریخ فوتش مجهول است از دیگری ارث می‌برد. 

دریافت خدمات حقوقی به صورت شبانه روزی