منظور از 19 سال تمام چیه ؟

سلام بیمه مستمری بگیر بازماندگان تامین اجتماعی بر اساس قانون نوشته که بعد از 19 سالگی تمام در صورت نداشتن ادامه تحصیل فرد مشمول دریافت بیمه نمیشه منظور از 19 سال تمام چیه ؟ ویکیپدیا نوشته یعنی 18 سال و 12 ماه اما وب سایت های دیگه نوشتن یعنی 19 سال و 12 ماه سوالم اینه کدومش درسته؟ ممنون ازتون

29 خرداد 1401 33

سلام. کاربر محترم منظور از 19سال تمام یعنی 19سال و12ماه است. ولی در قانون مستمری بگیران تامین اجتماعی آنچه مدنظر قانون است فرزندی که 18سال را تمام کرده وارد 19سال می‌شود یعنی 18سال و12 ماه راتمام کرده مستحق دریافت مستمری نیست مگر در حال تحصیل باشد ک تا25 سال تمام امکان دریافت داردبه موجب مفاد بند ( 2 ) ماده 81 قانون در صورتی که سن آن کمتر از هیجده سال تمام بوده و یا منحصراً به تحصیل اشتغال داشته یا به علت بیماری یا نقص عضو طبق گواهی کمیسیون پزشکی موضوع ماده 91 قانون تأمین اجتماعی قادر به کار شناخته نشود ، استحقاق دریافت مستمری بازماندگان را دارد.

دریافت خدمات حقوقی به صورت شبانه روزی