09 خرداد 1401

کمیسیون ماده ۷۷ قانون شهرداری و محاسبه به روز عوارض، بلحاظ عدم پرداخت اقساط

دسته بندی : شهرداریها | کمیسیون ماده 77
احمد-جمشیدوند
احمد جمشیدوند
وکیل پایه یک دادگستری
سوال کاربر :

سلام،،،بنده به شهرداری مبلغی بابت ماده 100 بدهکار بودم که طی چند فقره چک کل پرونده را تسویه نمودم که از چک ها 2 فقره برگشت خورد،،،الان شهرداری میگه باید عوارض در کمیسیون ماده 77 بروز بشه،،،،بنده یک فیش پرداخت نقدی با مبلغ پنج هزارتومان پرداخت کردم که در فیش عنوان شده بابت جریمه و عوارض،،،،،با توجه به این فیش با میلغ ناچیز میتونم استناد کنم که من حتی شده یک ریال پرداختی داشتم و شهرداری نمیتواند مبلغ را بروز و افزایش دهد؟

پاسخ وکیل پایه یک دادگستری :

با درود؛ کاربر محترم؛ اصـولا هر واریزی در این راسـتا جهت اثبات تمکین شما به رأی کمیسیون، مبنی بر تقسیط عوارض قبلی قابل استناد در کمیسیون ماده ۷۷ (کمیسیون حل اختلاف بین مؤدی و شهرداری در خصوص عوارض) می باشد،، فلـذا می توانید به فیش واریز مذکور نیز در کمیسیون مذکور استناد نمایید.. © کمیسیون ماده ۷۷ و اختیارات آن؛؛ _ رفع هر گونه اختلاف بین مؤدی و شهرداری در مورد عوارض به کمیسیونی مرکب از نمایندگان وزارت کشور، دادگستری و انجمن شهر(شورای شهر) ارجاع می شود و تصمیم کمیسیون مزبور قطعی است، بدهی هایی که طبق تصمیم این کمیسیون تشخیص شود، طبق مقررات اسناد لازم الاجرا به وسیله اداره ثبت قابل وصول است. اجرای ثبت مکلف است بر طبق تصمیم کمیسیون مزبور به صدور اجراییه و وصول طلب شهرداری مبادرت کند. _ موضوع دیگری که در صلاحیت کمیسیون ماده ۷۷ قانون شهرداری قرار دارد، قسط بندی عوارض است. حسب ماده ۳۲ آیین نامه مالی شهرداری ها مصوب ۱۳۴۶ پیش بینی شده بود: شهرداری مجاز به تقسیط مطالبات خود ناشی از عوارض نیست، مگر در مواردی که به تشخیص کمیسیون منظور در ماده ۷۷ قانون شهرداری مصوب سال ۱۳۴۴ مؤدی قادر به پرداخت تمام بدهی خود به طور یکجا بناشد، که در اینصورت ممکن است بدهی مؤدی برای مدتی که از سه سال تجاوز نکند، تقسیط شود.. با تصویب قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت در سال ۱۳۸۰ برابر ماده ۷۳ این قانون ماده ۳۲ آیین نامه مزبور به شرح زیر اصلاح شده است: به شهرداری های کل کشور اجازه داده می شود تا مطالبات خود را با اقساط حداکثر ۳۶ ماهه مطابق دستورالعملی که به پیشنهاد شهردار به تصویب شورای اسلامی شهر مربوطه می رسد، دریافت کند. در هر حال صدور مفاصا حساب موکل به تادیه همه بدهی مودی خواهد بود.. موفق باشید..

اگر نیاز به مشاوره بیشتر با احمد جمشیدوند دارید کلیک کنید

سوالات حقوقی مشابه
25 تیر 1401
عذرا-نصرآبادی
عذرا نصرآبادی وکیل پایه یک دادگستری
آیا کمیسون ماده ۷۷ تا رسیدن رای دیوان عدالت اداری صبر میکنه و بعد اجرا...

درود بر شما.
آیا اگر به رای صادره کمیسون ماده ۷۷ در دیوان عدالت اعتراض بزنیم تا زمان وصول نتیجه ی دیوان، رای صادره ی کمیسون اجرایی میشه؟
چون رای دیوان معمولا ۶ ماهی طول میکششه. آی...

15 تیر 1401
احمد-جمشیدوند
احمد جمشیدوند وکیل پایه یک دادگستری
صلاحیت محلی ماده ی 77

سلام ببخشید میشه درباره ی صلاحیت محلی کمیسیون ماده ی 77 یکم توضیح بدید؟

12 تیر 1400
حامد-محمدی
حامد محمدی وکیل پایه یک دادگستری
اجرای ارائ کمیسیون

سلام سوال بنده در خصوص اجرای آراء کمیسیون ماده ۷۷ قانون شهرداری هست که اجراش چگونه هست ؟

15 تیر 1401
احمد-جمشیدوند
احمد جمشیدوند وکیل پایه یک دادگستری
اعضای کمیسیون

اعضای کمیسیون ماده ی77 قانون شهرداریها چه کسانی هستند؟

تضیمن کیفیت
تضمین کیفیت
بازگشت پول
بازگشت پول
وکلای برگزیده
وکلای برگزیده
24hours
مشاوره 24 ساعته
همراه وکیل‌وند
لینک‌های مفید
ارتباط با ما

تهران ،خیابان مطهری ،خیابان علی اکبری ، ساختمان پارسا واحد 10

پشتیبانی : 02191029120

پشتیبانی از شنبه تا پنجشنبه ساعت 9 الی 17

شبکه های اجتماعی :

طراحی و پشتیبانی شرکت آینده باور تیدا