چگونه از مزاحم تلفنی شکایت کنیم؟

با گذشت زمان و پیشرفت علم ،وسایل ارتباطی نیز افزایش پیدا کرده است که در تسهیل روابط افراد بسیار تاثیرگذار بوده و باعث آسایش و حل بسیاری از مشکلات مردم شده است اما گاها افرادی وجود دارند که از این وسایل استفاده درستی نکرده و حتی در برخی موارد با استفاده از همین وسایل آسایش و آرامش مردم را برهم میزنند یکی از این موارد مزاحمت تلفنی است که در این مقاله سعی میکنم ضمن توضیح دقیق مزاحمت تلفنی ،نحوه شکایت از این جرم را نیز توضیح دهم.

مزاحمت تلفنی

اگر شخصی با استفاده از تلفن یا هر وسیله مخابراتی ،برای اشخاص دیگر مزاحمت ایجاد کند ،عمل او مزاحمت تلفنی بوده ودارای وصف مجرمانه است این مزاحمت میتواند از طریق تماس، پیامک یا فضای مجازی صورت بگیرد.
لازم به ذکر است که عمل مزاحمت باید بصورت پیوسته ،اگاهانه ،عمدا و در یک فاصله زمانی معینی صورت بگیرد در غیر این صورت جرم مزاحمت تلفنی اتفاق نمی افتد.اکنون سوالی که مطرح میشود این است که چه اقداماتی شامل مزاحمت تلفنی میشود؟ مزاحمت بصورت عام ،به هر عمل واقدامی که باعث سلب آسایش مشروع دیگران شود گفته میشود پس مزاحمت تلفنی ممکن است از راه های مختلفی مثل دروغ،کلاهبرداری،تهدید،افتراء یا هر طریق دیگری صورت بگیرد اما ممکن است در برخی موارد مزاحمت، جرم دیگری نیز صورت بگیرد مثلا شخصی به دروغ با تلفن یا هر وسیله ارتباطی دیگری ،به شخص دیگر خبر میدهد که خانه ات آتش گرفته است و این شخص بر اثر هیجان و استرس ناشی از این خبر سکته میکند در اینجا مطابق ماده 131 قانون مجازات اسلامی این عمل شخص عناوین متعددی داشته و به مجازات اشد محکوم میشود،حتی در صورتی که مزاحمت تلفنی از طریق موارد گفته شده باعث مرگ شخص دیگری شود میتوان مجازات اعدام را نیز برای شخص مرتکب متصور شد. 

مجازات مزاحمت تلفنی

پس از توضیحات گفته شده، اگر شخصی مرتکب مزاحمت تلفنی شود مطابق ماده 641 قانون مجازات اسلامی ضمن اجرای مقررات قانون تاسیس شرکت مخابرات مصوب 1350  به حبس یک تا شش ماه محکوم میشود البته این مجازات بعد از تصویت قانون کاهش مجازات تعزیری مصوب 1399 به نصف کاهش پیدا کرده است .
در تبصره 2 ماده 14 قانون تاسیس شرکت مخابرات  اگر شخصی مرتکب جرم مزاحمت تلفنی شود در بار اول یک هفته ارتباط تلفنی شخص قطع و اخطار کتبی نیز به وی داده میشود در بار دوم سه ماه ارتباط تلفنی شخص قطع و اخطار کتبی نیز به وی داده میشود اما در صورت تکرار یعنی بار سوم ارتباط تلفنی شخص به طور دائم قطع و از او سلب امتیاز میشود. پس از توضیحات مربوط به مزاحمت تلفنی و مجازات آن به توضیح نحوه شکایت از مزاحم تلفنی خواهیم پرداخت.

شکایت از مزاحم تلفنی 

قبل از توضیح نحوه شکایت از مزاحم تلفنی ذکر یک نکته ضروری است آن این است که قبل از شکایت،با یک وکیل یا مشاوره حقوقی یا حتی دادسرای محل وقوع جرم مشورت کنید چراکه ممکن است عملی در عرف و عوام مزاحمت تلفنی تلقی شود اما در قانون اینگونه نباشد مثل پیامک های تبلیغاتی یا مناسبتی یاموارد از این دست.
نحوه شکایت از مزاحمت تلفنی به این صورت است که شما بعد از مزاحمت به دادسرای محل وقوع جرم رفته و شکایت خود را طرح میکنید حال اگر مزاحم را میشناسید که برای وی اخطاریه صادر میشود و به  دادگاه احضار خواهد شد و اگر هم مزاحم را نمیشناسید باید مزاحم را بصورت ناشناس اعلام کنید در این صورت دادگاه به شرکت مخابرات محل، دستور به کشف مزاحمت تلفنی می دهد و در صورت کشف مزاحمت و شناسایی فرد، برای وی اخطاریه صادر شده و به دادگاه احضار میشود. همچنین میتوانید ضمن حضور در شرکت مخابرات محل  وقوع جرم دادخواست خود را مبنی بر کشف مزاحمت تلفنی به مخابرات ارائه دهید و مخابرات در صورت کشف و اثبات مزاحمت مطابق تبصره 2 ماده 14 قانون تاسیس شرکت مخابرات با این مزاحمت برخورد میکند. در پایان این تحقیق ذکر چند نکته ضروری است اول اینکه دادسرا یا مخابرات محل وقوع جرم صالح به رسیگی هستند به عنوان مثال اگر شما در تهران اقامت دارید اما در شیراز این مزاحمت برای شما اتفاق افتاد دادسرا و مخابرات شیراز صالح به رسیدگی هستند.دومین نکته این که در توضیحات بالا عبارت ( کشف مزاحمت تلفنی ) بیان شد که این کشف به این صورت انجام میشود که بر روی تلفن شما که مزاحمت بر روی آن اتفاق افتاده است نرم افزاری نصب میشود و توضیحات لازم به شخص داده میشود که در صورت تماس مزاحم با وارد کردن کد مخصوصی هم شماره وهم مزاحمت شخص ثبت میشود . سومین نکته این که در صورتی که مزاحمت از طریق فضای مجازی یا اینترنتی اتفاق بیفتد مرجع رسیدگی کننده پلیس فتا خواهد بود اما مزاحمت از طریق تماس و پیامک از صلاحیت پلیس فتا خارج است.و نکته پایانی اینکه نظر به توضیحاتی که داده شد اگر قصد توبیخ و اخطار به مزاحم را دارید از طریق مخابرات اقدام کنید و اگر قصد شما مجازات مزاحم است میتوانید از طریق دادسرا شکایت خود را پیگیری کنید.

۵ / 4.88 (از مجموع 8 رای)

دریافت خدمات حقوقی به صورت شبانه روزی

این مقاله رو به اشتراک بگذار!

پرسش و پاسخ های مرتبط

سوال حقوقی