سریعترین و راحت ترین راه برای گرفتن طلاق توافقی چیست؟

طلاق توافقی

متاسفانه طلاق یکی از موضوعات شایع در حقوق خانواده است که بسیاری از مشاوره ها و سوالات حقوقي رو به خودش اختصاص داده و در این شرایط بهترین بهبود دهنده این هست که زوجین با اطلاع از قوانین و روند قانونی این مسئله حداقل اضطراب و نگرانی ناشی از روند رسیدگی و بررسی پرونده رو کاهش دهند. یکی از کوتاه ترین و میانبرترین راه ها برای طلاق ، طلاق از نوع توافقی هست که در این جا به ۴ نکته مهم آن اشاره کردیم.

نکته اول:

زوجین در مرحله اول باید هر دو تصمیم به جدایی داشته و در این مورد اتفاق نظر داشته باشند.

نکته دوم:

زوجین باید بر سر مسائل مهمی همچون:
- مهریه
- نفقه
- اجرت المثل
- حضانت فرزند
- جهیزیه
به توافق رسیده باشند.

نکته سوم:

برای شروع روند طلاق زوجین باید به سامانه بهزیستی مراجعه نموده و پس از ثبت نام در پنج جلسه مشاوره شرکت نمایند و پس از گذشت 45 روز از اتمام جلسات گواهی عدم امکان سازش را از مشاور دریافت کنند.

نکته چهارم:

برای ارائه و ارسال دادخواست با عنوان طلاق توافقی باید هر دو زوجین در دفتر خدمات الکترونیک قضائی حضور داشته باشند.
سریع ترین راه برای طلاق توافقی
چنانچه زوجین هر دو در مورد طلاق توافق داشته و در مورد نحوه جدایی و پرداخت حقوق زن و فرزندان به تفاهم برسند طلاق توافقی می باشد. این طلاق برای سرعت بخشیدن به کار کسانی است که با توافق مصر به طلاق هستند.
سریع ترین روش برای طلاق توافقی اعطلای وکالت به وکیل های متخصص طلاق توافقی برای انجام مراحل می باشد، که می تواند سرعت به سزایی به روند طلاق توافقی داشته باشد.
(جهت اعطای وکالت و هرگونه سوال در خصوص دعاوی خانواده و طلاق توافقی به سایت وکیلوند مراجعه نمایید.
مزایای حضور وکیل در طلاق توافقی
• انجام کلیه مراحل توسط وکیل توافقی که آشنا به تمام روند دادرسی است.
• نیاز به حضور هیچ یک از زوجین نمی باشد و جلوگیری از تنش بین زوجین.
• درصورتی که دادخواست توافقی ناقص یا به اشتباه تنظیم شود زمان رسیدگی را طولانی می کند همچنین توافقات انجام شده بعداً آثار حقوقی مهمی را به همراه خواهد داشت،باتوجه به اشراف وکیل به قوانین و آثار آن از مشکلات بعدی جلوگیری می شود.
• حضور وکیل در طلاق توافقی از طولانی شدن روند رسیدگی جلوگیری می کند.

۵ / 3.63 (از مجموع 4 رای)

دریافت خدمات حقوقی به صورت شبانه روزی

این مقاله رو به اشتراک بگذار!

پرسش و پاسخ های مرتبط

 • سلام ،من در رابطه ای پرده بکارتمو از دست دادم و بعداز اون اتفاق با فردی دیگه عقد کردم، الان یکساله عقدم ولی هیچ حس جنسی و عاطفی به طرفم ندارم و تا حالا یکبارهم با ایشون رابطه نداشتم حتی معاشقه،دوستش ندارم و میخوام ازش جدابشم، آیا راهی هست که بتونم بدونه رفتن به پزشک قانونی و نامه ی سلامت جدابشم؟

  جمعه ، 20 خرداد 1401

  • علیرضا فضلی

   با سلام شما میتوانید از طریق طلاق توافقی نسبت به متارکه اقدام کنید .

 • سلام در صورت درخواست طلاق از طرف من (زن) چه حقوقی شامل من می‌شود؟ مهریه؟حضانت فرزند؟

  یکشنبه ، 08 خرداد 1401

  • محمد بابایی فیشانی

   بااحترام کاربر محترم طلاق از طرف زوجه با وجود تمکین تمامی موارد اعم از مهریه و نفقه و نیز اجرت المثل به شما تعلق خواهد گرفت

 • سلام خسته نباشید من میخام ازهمسرم جدابشم ماخیلی وقته طلاق عاطفی گرفتیم ومن واقعادارم اذیت میشم ازاین شرایط لطفاراهنماییم کنین که بایدچی کارکنم؟

  یکشنبه ، 08 خرداد 1401

  • محمد بابایی فیشانی

   بااحترام کاربر محترم با توجه به عسر و جرج به وجود آمده و اگر توافقی بین زوجین باشد می توانید اقدام به طلاق نماید در غیر این صورت می توانید موضوع طلاق عاطفی را بیان تا تمکین خاص راهی جهت طلاق باشد

 • با سلام،بنده حدود دو سال هست که با شوهرم اختلاف دارم و در این مدت تا به امروز ضرب و شتم،بیرون کردن از منزل،تخریب خودرو،اتهام و تهمت که منجر به حکم محکومیت در تمامی آنها برای ایشان بوده و به شلاق تعزیری به مدت 3سال نیز محکوم شدند،و اینکه تا به الان 3بار در تمکین محکوم شدند که آخرین بار همین اوایل اردیبهشت بوده که به مدارک و حضور شاهدان محکوم شده و در حکم نیز به شاهدان و شلاق ایشان نیز اشاره شده است،که بلافاصله پس از اعلام رای برای بار 4ام اقدام به تمکین کرده،خواستم ببینم برای پرونده طلاقی که از طرف خودم تو جریان هست،3بار محکومیت در تمکین کافیست یا نه؟دوم اینکه رای قبلی رو بذارم برای بار4ام میتونم محکومش کنم؟ و اینکه ایشان میتونن تضمین ارایه بدن؟چطوری و چه تضمینی.در ضمن 3بار محکوم شدن ایشان برای دادگاه و طلاق کافی نیست؟

  شنبه ، 07 خرداد 1401

  • محمد بابایی فیشانی

   بااحترام کاربر محترم مدارک شما جهت طلاق تکمیل میباشد میتوانید اقدام نمایید

 • سلام خسته نباشید من میخوام از شوهرم طلاق بگیرم سر کار درست نمیره از نظر مالی عاطفی و حتی جنسی هیچ کاری برای من انجام نمیده دو تا دختر دارم هشت ماهه و هر روز به من میگه برو و اینکه اگه چیزی بگم دست بزن داره و کتک میزنم من از این زنگی خسته هستم پولی ندارم برا وکیل میخوام هرچه زودتر از این زندگی راحت بشم خواهش میکنم کمکم کنید راهنماییم کنید چیکار کنم به حق و حقوقم برسم و زودتر جدا بشم

  شنبه ، 07 خرداد 1401

  • محمد بابایی فیشانی

   بااحترام کاربر محترم اگر بتوانید ترک انفاق را اثبات نمتیید و عسرو حرج خود را اثبات نمایید میتوانید اقدام به طلاق نمایید

 • میخوام از همسرم طلاق بگیرم همسرم دست بزن داره و کتک میزنه و فیلم هم دارم از کتکش چکار کنم؟

  پنجشنبه ، 05 خرداد 1401

  • عذرا نصرآبادی

   سلام .کاربر محترم .فیلم یک اماره وقرینه محسوب می شود وبه تنهایی مثبت ادعای شما نیست اگر مورد صرب وجح واقع می شوید بایستی 110را درجریان تا صورت جلسه شود وفورا به پزشکی قانونی رجوع تا میزان صدمات ثبت شود وسپس از طریق دفاتر خدمات قضایی شکایت ضرب وجرح علیه همسر اقامه کنید تا محکوم شود تا بتوانید اثبات کنید عسر وحرج خودرا .لذا فععلا بااین فیلم نتیجه ای نمی گیرید لذا می توانید از اهرم فشار مهریه ونفقه استفاده کنید .

سوال حقوقی